👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش تخصصی : حل مشکل لکنت زبان یکی از دانش آموزان با راه حل های مناسب

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش تخصصی : حل مشکل لکنت زبان یکی از دانش آموزان با راه حل های مناسب

توضیحات:

دانلود گزارش تخصصی : حل مشکل لکنت زبان یکی از دانش آموزان با راه حل های مناسب،

در قالب word و در 25 صفحه ، قابل ویرایش.

بخشی از متن گزارش تخصصی:

چکیده

لکنت زبان یکی از مهمترین اختلالات گفتاری است که از کهن ترین ادوار در میان جوامع بشری شایع بوده است. فردی که لکنت زبان دارد، در بیان اصوات، هجاها و یا کلمات ، دچار گیر و مکث، کشش و تکرار می شود. لکنت زبان معمولا با حرکات بدنی مانند تکان دادن دست، سر، گردن، و ... همراه است.پژوهشگران سه عامل را در پیدا کردن لکنت زبان موثر می دانند . فیزیکی ، عاطفی، و تقلید از کودکان و نوجوانان لکنتی دیگر. لکنت در پسران سه برابر دختران است.لکنت عبارتست از تکرار، کشش و یا قفل شدن غیر ارادی کلمه یا بخشی از کلمه ای فرد قصد بیان آن دارد. کودکان و نوجوانانی که لکنت دارند می دانند چه می خواهند بگویند و قبلا آنها را صدها یا هزارها مرتبه بدون لکنت گفته اند. با این حال، این بار علی رغم تلاشهایی که می کنند قادر نیستند کلمه را به راحتی و بدون تقلا ادا کنند. لکنت زبان مشکلی گفتاری ـ حرکتی است که به دلایل ناشناخته ای به وجود می آید و علت دقیق و مشخصی ندارد. می توان گفت که تربیت بد، اضطراب، کم هوشی و ... در بروز آن تأثیر ندارد. فراوانی ابتلا به لکنت در پسران نسبت به دختران سه به یک است و با افزایش سن، این عدم تناسب افزایش می یابد.اختلال »لکنت زبان« انواع متفاوتی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می شود:

.1 تکـــرار صداها مثـــل (گ ـ گ ـ گ ـ گـــریه)، تکــــرار سیلاب هــــا مثـــل (گر ـ گر ـ گر ـ گربه)، تکرار کلمات مثل (گربه ـ گربه ـ گربه) و بالاخره تکرار عبارات (گربه ی زرد ـ گربه ی زرد ـ گربه ی زرد آمد)..2 توقف ها و مکث های بی جا و نامتناسب بین صداها و کلمات.3 کش دادن و امتداد کلمات (م ن) و ...

اینجانب در بین دانش آموزانم با موردی برخورد نمودم که دارای این مشکل بود . دانش آموز مورد نظر که امیر حسین نام داشت. دارای لکنت زبان بود و من در این سدد برآمدم تا مشکل وی را برطرف نمایم.

مقدمه (بیان مساله )

بی تردید یکی از نعمتهای گران قدر الهی نعمت کلام است. از جمله نشانه ها و معیارهایی سنجش میزان هوش، مهارت برقراری روابط اجتماعی، اعتماد به نفس، احساس و نگرش، مسئولیت پذیری، قدرت یادگیری استدلال، منطقی انتقال معلومات، اخلاق، ادب و هنر فرد، سخن گفتن و مهارت کلامی اوست. لکنت زبان هرگز عیب و عار نیست، بدزبانی، غیرحق و ناروا سخن گفتن ننگ و زشت است، لکنت زبانی می توان با تمرین و بهره گیری از تخصص گفتار درماندگان مجرب درمان نمود. اما بد زبانی ( فحش، دروغ) غیبت و تهمت ناروایی را باید با ایمان اخلاص شجاعت اخلاقی و تقویت اراده و اعتماد به نفس اصلاح نمود. ناتوانی کلامی می تواند موجب سرخوردگی و کاهش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان شود، مخصوصا زمانی وان راپیر (دهقانی 1369 ص(8 معتقد است درمان لکنت اولیه بهتر است از طریق بحث با والدین صورت گیرد و اگر چنانچه لازم است کار درمان مستقیم انجام شود. این کار از طریق ارائه مهارتهای شخصی و مهارتهای گفتاری صورت می گیرد. تحقیقات زیادی درباره نقش والدین و روشهای درمانی ناشی از آن انجام شده است. برای مثال توماس کروکوپر ( خجسته مهر 1373 س ( 37 معتقد اند والدین کودکان و نوجوانان لکنتی دانش و اطلاعات اندکی درباره ی لکنت و پیامدهای روانی و اجتماعی بر کودک و بزرگسال لکنتی دارند.

و . . .

فهرست مطالب:

چکیده 

نکات کلیدی

مقدمه (بیان مساله )   

ارزیابی از وضعیت موجود   

اهداف گزارش تخصصی

هدف اصلی

اهداف جزئی

مقایسه با شاخص

جمع آوری اطلاعات   

- 1 مشاهده

- 2 صحبت با مادر دانش آموز

- 3 نظر سایر همکاران   

- 4 پیشینه و ادبیات پژوهش

بررسی لکنت زبان و راه های درمان آن   

اختلالات عاطفی و نارسایی های تکلمی   

اختلالات دستگاه شنوایی و نارسایی های تکلمی

نقش مهم ترس

بهبودی از لکنت زبان

روش های اصلا ح لکنت زبان

عوامل موثر در درمان لکنت زبان

تجزیه و تحلیل داده ها   

راه حل پیشنهادی برای مشکل   

راه حل پیشنهادی   

چگونگی اجرای تغییر پیشنهادی   

انتخاب راه جدید موقتی   

چگونگی نظارت بر راه حل جدید   

ارزیابی بعد از اجرای طرح (نقاط قوت اجرای طرح )   

ارزشیابی تاثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار   

نقاط ضعف

تصمیم نهایی و نتیجه گیری 

پیشنهادات دیگر  

فهرست منابع و مآخذ

توجه: چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرينت و ارائه بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.

👇محصولات تصادفی👇

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای ابراز وجود و جرأت ورزی (فصل دوم پایان نامه) دانلود پرسشنامه بهزیستی ذهنی کی یز و ماگیارمو تحقیق رابطه بین اختلالات روانی و مکانیزمهای دفاعی در دانشجویان تحقیق تاريخ شاهان ايران از مادها تا عصر پهلوي 100 نکته مهم کنکوری کتاب2000 تست اقتصاد خرد دکتر محسن نظری