👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله بیماریهای شایع و اعمال جراحی در چشم پزشکی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله بیماریهای شایع و اعمال جراحی در چشم پزشکی

بیماریهای شایع و اعمال جراحی در چشم پزشکی:

استرابیسم یا لوچی

آمبلیوپی یا تنبلی چشم

کراتوکونوس یا قوز قرنیه

کراتوپلاستی یا پیوند قرنیه

دکولمان یا کندگی شبکیه

استرابيسم چيست ؟

• علت استرابيسم چيست ؟

• علائم و عوارض استرابيسم چيست ؟

• آيا انحرافات چشم مي تواند طبيعي باشد؟

• لوچي كاذب چيست ؟

• درمان استرابيسم چيست ؟

• لوچي در كودكان بزرگتر يا بالغين

استرابيسم يا لوچي

لوچي اصطلاح فرانسوي انحراف چشم است كه در انگليسي به آن استرابيسم مي گويند و براي تعريف چشمهايي به كار مي رود كه در يك راستا نمي توانند متمركز شوند . لوچي ممكن است در يك چشم يا هر دو چشم به طور متناوب وجود داشته باشد همچنين ممكن است هميشه يا فقط گاهي ظاهر شود.

علت استرابيسم چيست ؟

عوامل متعددي در ايجاد انحراف چشم نقش دارند :اختلال عضلات چشم ، اختلال بينائي به خصوص يك طرفه ، اختلالات قشر مغز و عوامل خانوادگي از آن جمله اند . بيماري و تب مي تواند باعث آشكار شدن لوچي شود .

لوچي اغلب از شرايط دوران كودكي است . در بزرگسالان مواردي از غفلت و بي توجهي است كه اكثراً ريشه در دوران كودكي دارند . انحراف چشم در دوران ميانسالي مي تواند از عوارض ثانويه بيماريهاي ساير اجزاي چشم باشد كه با نابينائي كامل يا نسبي همراهند و يا به دنبال سوانح و ضربات مستقيم به عضلات و اعصاب و كاسه چشم باشد .

علائم و عوارض استرابيسم چيست؟

استرابيسم باعث انحراف چشمها مي شود كه اين انحراف مي تواند به سمت داخل ، خارج ، بالا يا پايين باشد .

همچنين مانع از كاركردن توام چشمها مي شود . در ابتدا اختلال بينائي ، دوبيني يا اشتباه در درك عمق تصاوير ايجاد مي شود و در صورت عدم درمان ، چشم كودك تكامل كافي را نيافته ودچار كاهش نابينائي مي شود كه آمبليوپي يا تنبلي چشم گفته مي شود ، لذا پيامد تاخير در درمان لوچي ، تنبلي چشم و در نهايت كاهش شديد بينائي است .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت شهر باستانی همدان طرح توجیهی و کارآفرینی راه اندازی مزون لباس عروس پاورپوینت تحلیل و شناخت اقلیم تهران مقاله اقدامات تاميني در حقوق تطبيقي تحقیقی در مورد ژنتیک گیاهی