👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق معرفی آي. يو. دي (IUD)

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق معرفی آي. يو. دي (IUD)

معرفی آي. يو. دي (IUD)

وسيله داخل رحمي (iud) چيست؟

يكي از وسايل پيشگيري از بارداري براي مدت طولاني است كه مورد تائيد سازمان جهاني بهداشت بوده و در برخي از كشورهاي در حال رشد، يكي از پرمصرف ترين و رايج ترينوسايل پيشگيري از بارداري محسوب مي شوند.

دو نوع آي. يو. دي وجود دارد، در يك نوع مقدار كمي فلز مس و در نوع ديگر پروژستين يا فرم ساختگي هورمون پروژسترون تعبيه شده است. محل اصلي قرار گرفتن آن در حفره رحم است. اين وسايل را در صورت نياز ميتوان تنها پس از يك معاينه پزشكي به كار برد. در ضمن نيازي به تصميم گيري روزانه در مورداستفاده از آنها نيست.دخالت مصرف كننده در نحوه استفاده از آن بسيار ناچيز است.

چگونه از بارداري جلوگيري مي كنند؟

وجود iud در رحم با نامناسب كردن محيط داخل رحم مانع از بارداري مي شود. التهاب مختصر ناشي از حضور اين وسيله در رحم موجب آسيب ديدگي يا تخريب اسپرمها و تخمك مي شود و در صورتيكه عمل لقاح انجام شود، مانع جايگزيني مناسب تخم لقاح يافته در جداره داخلي رحم خواهد شود.

آِيا در دوران شيردهي مي توان از اين وسيله (iud) استفاده كرد؟

بله. با گذشت 6 هفته از زايمان، زماني كه رحم به وضعيت قبل حاملگي باز مي گردد، مي توان انواع آي يو دي را در رحم قرار داد بدون اينكه بر مقدار يا كيفيت شير مادر تاثيري داشته باشد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت محاسبات لامبدا ترجمه مقاله انگلیسی: پایگاه داده های رابطه ای در برابر NoSQL: یک بررسی آیا بین شیوه های تربیتی والدین و میزان شادکامی و عزت نفس دانش آموزان رابطه وجود دارد بررسی رهاوردهای هرمنوتیک فلسفی گادامر برای برنامه فلسفه برای کودکان پاورپوینت رشد شناختی در نظریه پیاژه