👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق نقش يهود در دوران ظهور

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق نقش يهود در دوران ظهور

نقش يهود در دوران ظهور-1

از آيات قرآن اینگونه برداشت می شود كه تاريخ يهوديان بعد از حضرت موسى تا پايان زندگانى‏شان در ايجاد فتنه و فساد در جامعه خلاصه مى‏شود، تا آنگاه كه مجازاتشان فرا رسد و خداوند افرادى را برانگيزد كه به سهولت بر آنان چيره شوند.

اگر به‏جز آيات نخستين سوره «بنى اسرائيل»، پيرامون نقش يهوديان در آخر الزمان و عصر ظهور حضرت مهدى(ع)، چيز ديگرى هم در اختيار نداشتيم، همان كافى بود؛ زيرا اين آيات در عين كوتاهى، آيات وحى الهى و بسيار رسا و گويا هستند كه خلاصه‏اى از تاريخ را بيان كرده و به شكل معجزه آسا و با دقت تمام، آينده را روشن ساخته است.

در حالى كه علاوه بر اين آيه‏ها و آيات ديگر، روايات بسيارى وجود دارد كه بعضى مربوط به تفسير آيات، و برخى ديگر پيرامون وضع يهوديان در عصر ظهور و انقلاب حضرت مهدى(ع) است، كه پس از تفسير آيات به بيان آنها نيز خواهيم پرداخت.

وعده الهى نسبت به نابودى يهوديان

خداوند در سوره بنى اسرائيل آيات 4 تا 8 مى‏فرمايد:

وقضينا إلى بنى‏اسرائيل في الكتاب لتفسدنّ فى الأرض مرّتين ولتعلنّ علوّاً كبيراً.

ما در تورات به بنى اسرائيل حكم قطعى كرديم كه شما در زمين دو بار فساد خواهيد كرد و برترى طلبى و طغيان بزرگى خواهيد نمود.

يعنى ما در توراتى كه بر آنان فرستاديم حكم قطعى كرديم كه شما به‏زودى از راه راست منحرف شده و دو بار در جامعه فساد و تبهكارى مى‏كنيد، همچنانكه به‏زودى بر ديگران برترى‏جويى و طغيان بزرگى خواهيد نمود.

فإذا جاء وعد أولاهما بعثنا عليكم عباداً لنا أولى بأس شديد... .

چون وقت مجازات شما بر نخستين فساد و تبهكاريتان رسيد، بندگانى كه منسوب به ما هستند به سويتان مى‏فرستيم، بندگانى با صلابت و سرسخت كه بر سرتان فرود آيند.

فجاسوا خلال الديار وكان وعداً مفعولاً.

كه در ميان خانه‏ها به جست‏وجوى [شما] بپردازند و اين وعده‏اى قطعى و انجام شدنى است.

اين جمله كنايه از سهولت فتح نخستين فلسطين به دست مسلمانان است، كه

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت استفاده ازالگوريتم مورچگان براي بهينه‌سازي پاورپوینت مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات با مدل CMMI پاورپوینت علوم تجربی پایه هشتم فصل10 (مغناطیس) تحقیق ولایت فقیه مختصری بر بهداشت ورزشی