👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بهداشت روانی و کودک (21 اسلاید)

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بهداشت روانی و کودک (21 اسلاید)

اسلاید 1

مقدمه:

دنياي شگفت‌ و شيرين كودكان، با همة لطافت‌ها و زيبايي‌ها، شكننده و آسيب‌پذير است. براي ورود به اين سرزمين تُرد و شكننده، نيازمند شناخت و آشنايي دقيق و همه سونگرانه‌ايم.

شناخت عواطف، خواسته‌ها ، نگراني‌ها و ترس‌هاي اين دوره ما را به ارتباطي واقعي‌تر و درست‌تر مي‌رساند، همچنان كه فقدان شناخت و درك درست؛ آسيب‌زا و آفت آفرين است و به ضايعاتي جبران ناپذير منجر خواهد شد. در اين ميان نقش خانواده و آموزه‌هاي نخستين اين نهاد، بسيار مهم و سرنوشت‌‌ساز است؛ رفتار پدر و مادر و ديگر اعضاي خانواده، طنيني هميشگي در رفتار انسان دارد و بسيار از رفتا‌رها، منش‌ها و نگرش‌ها ره آورد تأثير تربيتي خانواده بر رفتار انسان است.

اسلاید 2

بهداشت رواني همان سلامتي فكر و قدرت سازگاري فرد با محيط و اطرافيان است. همچنان كه از جسم خود مراقبت مي‌كنيم روح خود را نيز بايد مقاومتر كنيم تا زندگي بهتري داشته باشيم. در زندگي، «چگونه بودن» خيلي مهم‌تر از «بودن يا نبودن» است. ايجاد فرصت براي شكوفايي استعداد‌ها، توانايي‌ها و كنار آمدن با خود و ديگران يكي از اهداف مهم و اساسي بهداشت رواني است. جوامع مختلف سعي مي‌كنند تا سياست‌هاي مربوط به بهداشت رواني را سازماندهي كنند. اصل كلي در اين تلاش، سالم سازي محيط فردي و اجتماعي است كه افراد جامعه را در بر مي‌گيرد. ا ين نگرش حكم مي‌كند كه خانواده‌ها بيش از پيش با بهداشت رواني خانواده و چگونگي پيشگيري و درمان بيماري‌هاي روحي آشنا شوند. چون در مواجهه با چالش‌ها و مشكلات روزمره، ما براساس ويژگي‌هاي رواني خود با آن‌ها برخورد مي‌كنيم، هر چه از سلامت رواني بيشتري برخوردار باشيم به يقين آسيب‌پذيري ما كمتر خواهد بود. اميد است با برخوداري از سلامت فكر و روان به موفقيت‌هاي بيشتري رسيده و بيش بر مشكلات غلبه كنيم.

اسلاید 3

افسردگی:

تحقيقات اين روزها بر روي كودكان و نوجوانان، نشان داده كه اين گروه نيز مانند بزرگسالان دچار بي‌قراري، غمگيني، دلشوره، اضطراب و افسردگي مي‌شوند با اين تفاوت كه در كودكان و نوجوانان افسرده، افسردگي به شكل زود عصباني شدن، پرخاشگري، مشكل در برقراري ارتباط، دعوا كردن‌هاي مكرر، مشكلات خواب، خود را نشان مي‌دهند. در موارد شديد عوامل ژنتيكي مطرح مي‌گردد. ولي در موارد خفيف‌تر مشكلات زيستي، بدني، بدني مانند درست كار نكردن غدة تيروئيد، فقر آهن مي‌توان در اين زمينه اثر‌گذار باشد. ولي فاكتور‌هايي مانند از دست دادن والدين، طلاق، مشكلات خانوادگي، طرد شدن كودكان، بي‌توجهي به آنها مي‌تواند از علل مهم افسردگي در اين گروه از كودكان جامعه باشد.

👇محصولات تصادفی👇

پاور پوینت معادلات دیفرانسل 2 بررسی تاثیر نرخ ارز و تورم بر شاخص های ارزیابی عملکرد اقتصادی صنایع منتخب بورسی تحقیق حدود و ثغور برنامه درسی پاورپوینت مرمت بافت تاریخی شهرهای اروپایی پاورپوینت شرح خدمات اداره استاندارد (15 اسلاید)