👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آشنایی با مرمت ابنیه(مسجد جامع ارومیه)

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آشنایی با مرمت ابنیه(مسجد جامع ارومیه)توضیحات:

فایل پاورپوینت  آشنایی با طرح مرمت ابنیه تاریخی(مسجد جامع ارومیه)،در حجم34 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:

ارومیّه یکی از کلان‌شهرهای ایران، مرکز استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه در شمال غربی ایران که در منطقه آذربایجان واقع شده است. این شهر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ با ۶۶۷٬۴۹۹ نفر جمعیت، دهمین شهر پرجمعیت ایران و دومین شهر پرجمعیت منطقهٔ شمال‌غرب ایران به‌شمار می‌آید. ارومیه با ۱۳۳۲ متر ارتفاع در غرب دریاچه ارومیه، در دامنه کوه سیر و در میان دشت ارومیه قرار گرفته است. هوای ارومیه در تابستان نسبتاً گرم ودر زمستان سرد می‌باشد.

مسجد جامع یکی از آثار کهن و قدیمی شهر تاریخی ارومیه است و در خیابان اقبال قرار دارد. این مسجد از بناهای نیمه دوم سده هفتم هجری قمری می باشد. این مسجد در میان بازار قدیمی شهر واقع شده و یکی از ارکان اصلی بافت قدیمی شهر است. این مسجد دارای صحن بزرگ و شبستان آجری وسیع می باشد که قسمت اصلی وسط آن با گنبدی بلند پوشیده شده است. برخی از محققان معتقدند این بنا ابتدا آتشکده بود و بعد از تسلط مسلمین ویران شد و سپس در قرن هفتم هـ. ق بر روی آن مسجدی ساخته شد. به اعتقاد این گروه از محققان سبک تزیینات، گچبری‌‌ها، ستون بندی‌‌ها و طاق‌‌های مسجد عیناً شبیه به سبک معماری سلجوقیان است.

فهرست مطالب :

معرفی شهرستان ارومیه

مسجد جامع ارومیه

نقشه موقعیت جغرافیایی

عکس های قبل و بعد مرمت

بخش های مختلف مسجد

نورگیر

تطبیق پلان و مصالح به کار رفته در گذشته و بعد از مرمت

گزارشات اجمالی مرمت و حفاظت بنا

آسیب شناسی

پیشنهادات مرمت

این فایل با فرمت پاورپوینت در34اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود مطالعات و رساله معماری طراحی خانه معرق رساله طراحی پلی کلینیک تخصصی کودکان فیلم آموزش کامل درس هفتم زبان انگلیسی هشتم (My hobbies: سرگرمی های من) تحقیق سهام (بورس) آموزش تنیس روی میز کامل (تصویری)