👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت درمورد مسجد امام اصفهان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت درمورد مسجد امام اصفهانمشخصات فایل

عنوان: پاورپوینت درمورد مسجد امام اصفهان

قالب بندی: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 12

محتویات

قسمتی از پاورپوینت

مسجد شاه که به نام‌های مسجد امام، مسجد جامع عباسی و مسجد سلطانی جدید نیز شهرت دارد یکی از مساجد میدان نقش جهان اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌شمارمی‌رود.

این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. مسجد شاه مربوط به دوره صفوی است و در اصفهان، جنوب میدان نقش جهان واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شماره ثبت ۱۰۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این مسجد که در ضلع جنوبی میدان نقش جهان قرار دارد در سال ۱۰۲۰ هجری به فرمان شاه عباس اول در بیست و چهارمین سال سلطنت وی شروع شده و تزئینات و الحاقات آن در دوره جانشینان او به اتمام رسیده است.

معمار مهندس آن استاد علی‌اکبر اصفهانی و ناظر ساختمان محب‌علی بیک الله بوده‌اند؛ و خوشنویسانی چون علیرضا عباسی، عبدالباقی تبریزی، محمد رضا امامی، محمد صالح امامی در آن کتیبه نگاری کرده‌اند.

و . . .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت آزمايش هاي اچ.آي.وي ادبیات نظری تحقیق پرخاشگری و اختلال دو قطبی (فصل دوم ) ادبیات نظری تحقیق و سوابق پژوهشی فضای سبز ومحیط مصنوع(فصل دوم پایان نامه) پاورپوینت اکولوژی شهری (93 اسلاید) تحقیق مناسبات ايران و تركيه و شيروان و داغستان در اواخر