👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود ادبیات نظری و سوابق تحقیق تعاریف و مفاهیم برنامه ریزی منابع انسانی ERP (فصل2)

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود ادبیات نظری و سوابق تحقیق تعاریف و مفاهیم برنامه ریزی منابع انسانی ERP (فصل2)

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم برنامه ریزی منابع انسانی ERP (فصل دوم) در 66 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:

منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)

اصطلاح ERP به طور کلی به چگونگی برنامه ریزی یک سازمان بزرگ برای استفاده از منابع وسیع اشاره می کند.در قدیم سیستم های ERP در شرکت هایی بزرگ صنعتی استفاده می شد. به هر حال استفاده از ERP تغییر کرده و بسیار مفهومی شده است. امروزه این اصطلاح می تواند به انواع شرکت ها اشاره داشته باشد.مهم نیست چه صنعتی را داشته باشد . در حقیقت سیستم های ERP در بیشتر انواع سازمان ها استفاده می شود ، چه کوچک و چه بزرگ.

امروزه سیستم های ERP می توانند دامنه وسیعی از فعالیت ها و یکپارچگی آنها را در یک پایگاه داده واحد پوشش دهند. برای نمونه ، فعالیتهایی مانند منابع انسانی، مدیریت زنجیره تامین ، مدیریت ارتباط با مشتری، مالی، فعالیت های صنعتی، و فعالیت های مدیریت انباره داده همگی یکجا در یک نرم افزار کاربردی قرار دارند و معمولا توسط پایگاه داده و شبکه خودشان جمع آوری می شوند.امروزه همه آنها می توانند زیر یک چتر قرار گرفته اند(ابراهیمی کردلر،1389).

ERP مخفف( Enterprise Recourse Planning) بوده و از لحاظ لغوی به معنای برنامه ریزی جامع منابع یک سازمان می باشد . در زیر سه تعریف از ERP بیان شده است:

* یک راه حل مبتنی بر فناوری اطلاعات است که تمام منابع سازمان(مواد اولیه ، ماشین آلات ، نیروی انسانی و پول )را توسط یک سیستم به هم پیوسته با سرعت، دقت و کیفیت بالا در کنترل مدیران سطوح مختلف قرار می دهد تا مدیران بتوانند بطور مناسب فرآیند برنامه ریزی و عملیات سازمان را مدیریت نمایند.

* یک نگرش فناورانه و سیستماتیک برای مدیریت موثرتر تمام منابع در یک سازمان است که این مدیریت از طریق اتوماسیون و یکپارچه کردن تمام فرآیندها و در نتیجه بالا بردن کارایی سازمان ها اعمال می شود.

* (ERP)،  یک بسته کامل نرم افزاری کاربردی درون سازمانی ، جامع و سازمان نگر ، ماژولار ، استاندارد و شامل یک مجموعه از ماژولهای یکپارچه ، آماده راه اندازی ، از پیش طراحی شده و از پیش مهندسی شده ولی قابل تنطیم و منعطف ،پیکر بندی بر اساس نیازهای پویای سازمانها می باشد. این راه حل کاملا انعطاف پذیر ، فرایندگرا و اطلاعات محور می باشد و شامل کلیه فعالیتها و فرایندهای اصلی و موثر در ایجاد ارزش افزوده سازمان می باشد . فرایندهای از پیش تعریف شده در سیستم بر اساس بهترین تجارب دنیا  استخراج شده اند.

ERP  یک تفکر، فناوری و سیستمی برای مدیریت موثرتر تمام منابع در یک سازمان است که این مدیریت از طریق اتوماسیون و یکپارچه کردن تمام فرآیندها و در نتیجه بالا بردن کارایی سازمان است. ERP یک راه حل مبتنی بر فناوری اطلاعات است که تمام منابع سازمان را توسط یک سیستم به هم پیوسته با سرعت، دقت و کیفیت بالا در کنترل مدیران سطوح مختلف سازمان قرار می دهد تا بطور مناسب فرآیند برنامه ریزی و عملیات سازمان را مدیریت نمایند.دستاوردهای ERP فراتر از بهبود موقعیت فعلی بوده و هدف اصلی آن تامین نیازهای دراز مدت سازمان وتوانمند نمودن آن در حوزه های مختلف  می باشد.

آقای ریچاردسون   از صاحب نظران علوم مدیریت در تعریف ERP می گوید : ” ERP ، مجموعه ای نرم افزاری ، متشکل از چند برنامة کاربردی شرکتی می باشد که برای نظارت و کنترل وظایف کلیدی شرکت در یک سازمان ، شرکت و یا بنگاه استفاده می گردد . به عبارتی ، ERP اتصالی است بین بسته های نرم افزاری مالی نظیر دفتر کل ، خرید ، حقوق و دستمزد و غیره با جنبه های عملیاتی نظیر مهندسی ، تولید ، تحقیق و توسعه (R&D) و نیروی انسانی که عملیات را پشتیبانی می کنند و غیره“( همان منبع).

ERP را میتوان به دو طریق تعریف نمود:

تعریف مفهومی ERP

”مدیریت یکپارچه بر کلیة منابع مورد نیاز و مشغول فعالیت در یک سازمان ، ایجاد ارتباطات لازم و حذف ارتباطات زائد (فعالیت های بدون ارزش افزوده) بین بخشی و درون سازمانی که نهایتاً افزایش راندمان و بهره‌وری هر یک از بخش ها و نیز کل سازمان را به همراه خواهد داشت“ . این مفهوم با تمرکز بر فرآیندهای تجاری سازمان و استفاده از بهروش  صورت می گیرد . بدین معنی که بهترین فرآیندها و عملیات مورد نیاز هر سازمان یا صنعت ، از طریق بررسی و الگو برداری  در سایر سازمان‌ها و صنایع مشابه در دنیا ، شناسایی شده و مبنای فعالیت و طرح ریزی در سازمان مورد نظر ، قرار می‌گیرد(پورکلانتری و همکاران ،1390) .

تعریف ابزاری ERP

”سیستمی کامپیوتری ، حجیم و با هزینة قابل توجه که از ماژول های نرم افزاری متعددی جهت ایجاد یکپارچگی در سازمان ها تشکیل شده است . این سیستم با استفاده از تکنولوژی های اطلاعاتی پیشرفته ، مدیریت و برنامه ریزی یکپارچه بر منابع سازمان و هدایت و کنترل آن را تسهیل می کند“ (مارکوس وتانیس ،2000) به این ترتیب مهمترین نکتة قابل استنتاج از هر دو تعریف مفهومی و ابزاری ERP ،این است که جهت دستیابی به یکپارچگی در یک سیستم ، ابتدا بایستی هر یک از زیر سیستم ها و اجزای آن ها در داخل خود ، سیستماتیک و منسجم شده و سپس به یکپارچگی این بخش ها و لایه های جدا از هم در یک سیستم جامع و در قالب فرآیند تجاری آن سیستم اقدام نمود . شکل شماره 2 تصویر عمومی سیستم های ERP را ارائه می‌دهد .

پیشینه پژوهش

-    کال وهمکاران  در سال 2010، طی مطالعه ای که از عملکرد ERP در سازمان های هندی داشتند به این نتیجه رسیدند که، در سازمان هایی که سیستم برنامه ریزی منابع سازمان را پیاده سازی نموده اند، نسبت به تأثیرات گسترده و مزایای قابل توجه این سیستم ها متوقع بوده و انتظار دارند که بسیاری از مشکلات آنها با پیاده سازی سیستم مرتفع گردد. در عمل با توجه به پیچیدگی های موجود، برآورده ساختن تمامی این انتظارها مشکل بوده و دستیابی به تمام مزیت های عنوان شده در کوتاه مدت میسر نیست. البته پیاده سازی سیستم همواره تأثیرات مثبتی از جمله کیفیت اطلاعات و بهبود مکانیزاسیون را به همراه خواهد داشت، ولی ممکن است این موارد نتواند به تنهایی رضایت مدیران را جلب نماید. بنابراین هر سازمانی قبل از پیاده سازی سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی باید میزان آمادگی سازمان برای استقرار آن را سنجیده و به محض پیاده سازی ERP، موانع موجود بر سر راه اثر بخشی آن را مورد مطالعه قرار دهد.

فهرست مطالب

2-1- مقدمه      

2-2-  سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)   

2-2-1- تعریف مفهومی ERP     

2-2-2- تعریف ابزاری ERP    

2-3- سیر تکاملی سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP)    

2-4- فرآیند استقرار ERP در سازمان ها     

2-5  روش های استقرار ERP در یک سازمان    

2- 6 - اهمیت نظام برنامه ریزی منابع سازمان   

2-7  عوامل موفقیت در استقرار نظامهای برنامه ریزی منابع سازمان   

2-8- ERP چگونه می تواند بهره وری را در سازمان افزایش دهد ؟  

2-9- لزوم پیاده سازی ERP    

2-10- انواع روش های استقرار (Enterprise Resource Planning :ERP) سیستم برنامه ریزی منابع سازمان

2-11- نقش نیروی انسانی در انجام پروژه های ERP    

2-12- عوامل مؤثر در اجرای اثربخش پروژه‌هایERP   

2-12-2- شرکت مجری     

2-13- عوامل موفقیت ERP     

2-14- دلایل شکست پروژه های ERP     

2-15- مزایا ومعایب ERP      

2-15-1- مزایای ERP      

2-15-2- معایب ERP      

2-16- ERP در ایران     

2-17- ERP   از دیدگاه مدیریتی    

2-18- بانک پارسیان       

2-19- روش تاپسیس  ( TOPSIS)   

2-20- پیشینه پژوهش     

2-20-1 -تحقیقات داخلی      

2-20-2-تحقیقات خارجی

منابع

 پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

👇محصولات تصادفی👇

ادبیات نظری و پیشینه تجربی پژوهش ابعاد پنج گانه شخصیت و سازگاری زناشویی (فصل 2) پاورپوینت کنترل بهداشتی استخرهای شنا مقاله ترجمه شده حسابداری صنعتی (حسابداری هزینه) INDUSTRIAL ACCOUNTING • Cost accounting تحقیق نقش آب در انتقال بيماريها تاریخچه کونگ فوتو آ