👈 فروشگاه فایل 👉

پروپوزال بررسی علل عدم تمایل دانش آموزان به یادگیری درس تاریخ

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروپوزال بررسی علل عدم تمایل دانش آموزان به یادگیری درس تاریخپروپوزال بررسی علل عدم تمایل دانش آموزان به یادگیری درس تاریخ در حجم 21 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:

مقدمه :

تاريخ سرگذشت گذشتگان و عبرت آموز آيندگان است . هر كشوري متعلق به تاريخ و گذشته خود است و حوادث رخ داده در آن ، پشتوانه فرهنگي آن كشور محسوب مي شود. فردي كه از گذشته تاريخي خود مطلع است ، از فرهنگ جامعه خويش دور نيست و در بطن آن زندگي مي كند و با كسب تجربه زندگي را براي خود هموار مي سازد.

عموماً كتب درسي تاريخ ، هميشه مملو از نام ها و اسامي پادشاهان ، وزيران ، سلسله ها و وقايعي است كه دانش آموزان بايد آنرا بخوانند و حفظ نمايند. در نتيجه عملاً در كلاسهاي تاريخ كاري جز بالا بردن سطح محفوظات انجام نمي گيرد و نقش معلم ، در حد داستان گويي و نقالي خلاصه مي شود.

دكتر صادق زيبا كلام در كتاب « سنت و مدرنيته» نحوه آموزش تاريخ را در جامعه ايران و اروپا با يكديگر مقايسه مي كند و مي گويد : در نظام آموزشي و پرورشي ما به مشتي حفظيات ، القائات و تحريفات سياه و سفيد ، بدون آنكه چراغي فرا روي نسل جوان ما ، براي شناخت و درك گذشته اش قرار دهد و كمكي در جهت ايجاد هويت براي زمان حالش بنمايد تقليل يافته است. در اروپا و امريكا ، آموزش تاريخ عبارت است از ايجاد و پرورش استعدادها و قوه تجزيه و تحليل گذشته

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت اهميت و شيوه هاي نوين فراگيري زبان انگليسي در مراكز پژوهشي بررسی رابطه بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مديران در واحدهای ستادی دانشگاه پاورپوینت مطالعات اولیه برای طراحی مدرسه ابتدایی در دامغان پروژه برنامه ريزي احتياجات مواد (MRP) اثرات ورزش در سلامت