👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی تاثیر بانکداری الکترونیک بر عملکرد مالی بانک مسکن

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی تاثیر بانکداری الکترونیک بر عملکرد مالی بانک مسکن

تحقیق حاضر با عنوان بررسی تاثیر بانکداری الکترونیک بر عملکرد مالی بانک مسکناز سری تحقیق های رشته مدیریت میباشد. این تحقیق در113صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق آماده چاپ و پرینت جهت استفاده دانشجویان می باشد.

===================================================================================

تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.

neginfile.ir@gmail.com                       info@neginfile.ir

===================================================================================

قسمتهایی کوتاه از متن

چکیده

با توسعه روز افزون تکنولوژی و صنعتی شدن کشورها، مدیران بانک ها سعی بر افزایش خدمات نوین بانکداری دارند که متمایز بودن آن نسبت به خدمات سایر رقبا از امتیاز ویژه ای جهت جذب سپرده های مشتریان برخوردار است. هدف تحقیق حاضر بررسی اثرات بکارگیری ابزارهای بانکداری الکترونیک بر عملکرد مالی بانک مسکن می باشد. از اینرو با تشکیل رگرسیون خطی، اثر میزان رشد تعداد پایانه های فروش، مسکن کارت، عملکرد ماهانه دستگاه های خود پرداز و همچنین پایانه های شعب بر بازده داراییها و بازده حقوق صاحبان سهام تبیین شد. پس از بررسی فروض کلاسیک ، به روش سری زمانی  تخمین زده شده و در نهایت مشخص گردید ، با وجود اینکه تعداد ابزارهای الکترونیک طی سالهای 1386 تا 1390 افزایش یافته است ولی آهنگ رشد روند صعود نداشته و از میان متغیرهای مذکور تنها رشد تعداد مسکن کارت بر عملکرد مالی بانک موثر بوده است به این ترتیب که رشد تعداد مسکن کارت با ضریب معادل 16/0 رابطه معنی دار و مستقیمی با بازده داراییها دارد و همچنین با ضریب 1.54 رابطه مثبت و معنی داری با بازده حقوق صاحبان سهام  دارد.

کلمات کلیدی: بانکداری الکترونیک، بازده دارایی، بازده حقوق صاحبان سهام، بانک مسکن.

مقدمه

صنعت بانکداری، از جمله صنایع مهم و مطرح دنیاست و گسترش روزافزون دانش بشری در زمینه علوم الکترونیکی سبب شده است که این صنعت نیز از این دانش بهره فراوان داشته باشد. امروزه بانک ها در کشور های پیشرفته به عنوان رهگشا، مشاور حرفه ای، متخصص در افزایش منابع مالی شرکت ها و جمع آوری و تبادل اطلاعات لازم برای مشتریان خود عمل می کنند و یکی از موتورهای محرک اقتصادی هر کشور محسوب می شوند. این امر سبب شده است تا فضای رقابتی تنگاتنگی میان آن ها برقرار شود. با توسعه روز افزون تکنولوژی و صنعتی شدن کشورها، مدیران بانک ها سعی بر افزایش خدمات نوین بانکداری دارند که متمایز بودن آن نسبت به خدمات سایر رقبا از امتیاز ویژه ای جهت جذب سپرده های مشتریان برخوردار است. در کشورهای پیشرفته بیش از 70% امور بانکی استفاده کنندگان از خدمات بانکی بدون حضور در محل شعب بانک ها و با استفاده از سیستم های الکترونیکی صورت می پذیرد، لذا بانک ها با بکارگیری فناوری مدرن صنعت بانکداری و اجرایی نمودن طرح مشتری محوری، سعی بر کاهش ضرورت مراجعه مشتریان به محل شعبه را دارند تا مشتریان بتوانند در محل کار و یا اقامت خود عمده امور بانکی را از این طریق انجام دهند(Jackson,2005:1025). در واقع بانکداری الکترونیکی که محصول تحولات اخیر و کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در نظام بانکی است به مشتریان بانکها و دیگر ذی نفعان اجازۀ تعامل با بانک را بدون واسطه و از طریق کانالهای متنوعی مانند اینترنت، موبایل، ماشینهای خودپرداز، تلفن و تلویزیون دیجیتال می دهد. ارائۀ خدمات بانکی به صورت الکترونیکی، از طریق اثری که بر کاهش هزینه های بانکی دارد موجبات افزایش سود بانک را فراهم می آورد. در واقع، به کمک بانکداری الکترونیکی هزینه های اجرایی خدمات بانکی مانند هزینه های حمل و نقل، ملزومات و پرسنلی به حداقل ممکن کاهش می یابد و از طرفی درآمدهای کارمزدی ناشی از ارائۀ خدمات متنوع و با کیفیت به حداکثر می رسد که این وضعیت حداکثر شدن سود بانکها را دنبال دارد. توسعه و کاربری فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف بویژه در حوزۀ بانکداری ، حاصل قابلیتهای فناوری اطلاعات است که امروزه در دنیای کسب و کار با استقبال فراوان روبه رو شده است.  انسان هزارۀ سوم در تلاش است با شتاب دادن به روند توسعه و کاربری فناوری اطلاعات در بخشهای مختلف نظام اجتماعی از الگوی سنتی فاصله بگیرد و الگویی جدید ، متناسب با الزامات عصر اطلاعات ایجاد کند. در این زمینه و همانند اکثر تأمین کنندگان خدمات ، نظام بانکی طی دهه های اخیر به سرعت به سمت سرمایه گذاری بر روی فناوریهای نوین ارائۀ خدمات به مشتریان، به عنوان راهی برای کنترل هزینه ها ، جذب مشتریان جدید و تحقق انتظارات مشتریان روی آورده است و استفاده از این فناوری ها (بانکداری اینترنتی ، بانکداری تلفنی و ماشینهای خودپرداز)را به عنوان یک ضرورت راهبردی در دستور کار خود قرار داده ( یعقوبی و شاکری،1388).

در مطالعه حاضر سعی شده است ضمن اینکه بانکداری الکترونیک از ابعاد مختلف بررسی شود، تاثیر اجزای آن یعنی ماشین های خودپرداز، کارتهای اعتباری، پایانه های فروش و سایر معیارهای رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات را بر عملکرد مالی به خصوص سودآوری بانک تبیین شود.

فهرست مطالب

چکیده    1

فصل اول: كليات تحقيق

1-1 مقدمه    3

1-2 بیان مسئله    4

1-3 ضرورت و اهمیت تحقیق    4

1-4 چارچوب نظری    5

1-5 فرضیه ها    6

1-6 قلمرو تحقیق :    7

1-6-1 قلمرو موضوعی :    7

1-6-2 قلمرو مکانی :    7

1-6-3 قلمرو زمانی :    7

1-7 اهداف تحقیق    7

1-8 تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای تحقیق    7

فصل دوم ادبيات و پيشينه تحقيق

2-1) مقدمه    10

بخش اول: بانکداری الکترونیک    12

2-2) تاریخچه بانکداری الکترونیک در ایران    12

2-3) تحولات بانکداری الکترونیکی    13

2-3-1) دوره اول: اتوماسیون پشت باجه    13

2-3-2) دوره دوم: اتوماسیون پشت باجه    13

2-3-3) دوره سوم : متصل کردن مشتریان به حسابهایشان    14

2-3-4) دوره چهارم: یکپارچه سازي سیستمها و مرتبط کردن مشتري با تمامی عملیات بانکهاي Core Banking    15

2-4) ضرورت به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت بانکداری    16

2-5) بررسی هزینه های ناشی از توسعه بانکداری الکترونیک    18

2-6) ابزارهای بانکدار الکترونیک    20

2-6-1) کارت های اعتباری    20

2-6-2) پول الکترونیکی    20

2-6-3) کارتهای بدهی    21

2-6-4) کارت هوشمند    21

2-6-5) ماشین خودپرداز (ATM)    21

2-6-6) دستگاه انتقال وجوه از نقطۀ فروش EFTPOS    22

2-6-7) پایانه های شعب    22

2-7) موانع گسترش بانكداري الكترونيك در جامعه ايران    22

2-7-1) زیر ساختها    23

2-7-2) مسائل فرهنگي    24

بخش دوم : عملکرد مالی بانک    25

2-8) ارزیابی عملکرد مالی بانک    25

2-9) نسبت های مالی عملکرد بانک    26

2-9-1) نسبت های نقدینگی    27

2-9-2) نسبت های فعالیت    27

2-9-3) نسبت های اهرمی    27

2-9-4) نسبتهای سودآوری    28

2-9-4-1) بازده حقوق صاحبان سهام (ROE)    28

2-9-4-2) بازده مجموع داریی ها (ROA)    28

بخش سوم: رابطه بانکداری الکترونیک و عملکرد مالی    29

2-10) تاثیر بانکداری الکترونیک بر عملکرد  بانکها    29

2-11) ریسک های بانکداری الکترونیک بر عملکرد بانک    31

2-12) پیشینه تحقیق    35

2-12-1) مطالعات داخلی    35

2-12-2) مطالعات خارجی    37

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت با موضوع كاربردهاي نانوبيوتكنولوژي در پزشكي ادبیات نظری و پیشینه تحقیق یادگیری الکترونیکی ترکیبی در روش تدریس فعال فناورانه ( TEAL ) (فص تاثیر تحصیلات زنان بر توسعه اقتصادی کشور بررسی تأثیر عدالت سازمانی بر رفتار مدنی سازمانی در شرکتهای تعاونی-تولیدی پاورپوینت خانواده در اسلام و دیگر جوامع