👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی نقش نظام مديريت اطلاعات اعتياد به هروئين در پيشگيري و درمان آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی نقش نظام مديريت اطلاعات اعتياد به هروئين در پيشگيري و درمان آن

تحقیق حاضر با عنوان بررسی نقش نظام مديريت اطلاعات اعتياد به هروئين در پيشگيري و درمان آن از سری تحقیق های رشته روانشناسی میباشد. این تحقیق با گرایش روانشناسی عمومی در 47 صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق آماده چاپ و پرینت جهت استفاده دانشجویان می باشد.

====================================================

تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.

=====================================================

قسمتهایی کوتاه از متن:

مقدمه‌ (بيان‌ مسئله‌، توجيه‌ اهميت‌ موضوع‌)

سوء استفاده از دارو يك پديده جهاني است. اين پديده تقريبا برهمه كشورها تاثيردارد با اين تفاوت  كه وسعت و ويژگي هاي آن ازيك ناحيه به ناحيه ديگر فرق مي كند .اين خطرمتوجه سراسر جهان است به خصوص درميان جوانان و در چندين دهه گذشته مشكل بزرگي بوده است .بيشترين دارويي كه به طور وسيع در سراسر جهان استفاده مي شود حشيش بوده است كه سه- چهارم گزارش كشورها  راجع به سوءاستفاده از دارو در مورد هروئين و دو-سوم آنها در مورد كوكائين بوده است(2)  .

در سالهاي اخير،در ايران اعتياد به هروئين بيشترين استفاده را نسبت به داروهاي ديگر داشته است .در ايران 000/60 نفر سوءاستفاده كننده  از دارو يعني تقريبا10 % از جمعيت كل كشور وجود دارد (3).

هروئين يك داروي اعتياد آور است و استفاده از آن يك مشكل جدي درآمريكا به شمار مي رود ،مطالعه اي كه اخيرا انجام شده بيانگر اين مطلب است كه مشكل به سطح اپيدميك رسيده و برطبق بررسي ملي سال 2002 در مورد سوءاستفاده از دارو و سلامتي :گزارش شده است كه تقريبا 7/3 ميليون نفر آمريكايي12ساله و مسن تر حداقل يك با ر در طول زندگيشان مصرف هروئين داشته اند كه  6 /1% جمعيت در سن 12سالگي و بيشتر بوده اند ، در سال گذشته تقريبا 000/404 نفر(2/0%)  مصرف كننده هروئين و در طول  ماه  گذشته 000 /166نفر(1/0%) گزارش شده  است (4). سيستم مديريت اطلاعات معتادين به هروئين (HAIMS ) سيستمي است كه اطلاعات معتادين به هروئين را ثبت ،جمع آوري ،ذخيره ،بازيابي ،تحليل ،توزيع و به منظور پيشگيري و درمان استفاده مي كند .

دلايل انتخاب موضوع اعتياد

چرا اعتياد به هروئين انتخاب شده است ؟

1-وسعت استفاده : پاكستان و ايران در حال حاضر بالاترين ميزان اعتياد به هروئين را در جهان دارند و برآورد مي شودكه تقريبا 10% جمعيت ايران دارو مصرف مي  كنند (5).

2-دسترسي آسان : در سال 2001 تعداد تخميني استفاده كنندگان داروي تزريقي در ايران وسعتي0 بين 000/200 تا  000/300  داشته است و اين افزايش ناشي از تغيير روشهاي دادوستد و افزايش دسترسي به هروئين است (6).

3- ارزاني : علت تزريق كردن هروئين اين است كه اين دارو نسبت به داروهاي ديگر ارزانتر است و به راحتي مي توان حتي در خيابان به آن دسترسي يافت اما براي مثال ترياك گرانتر بوده و دسترسي به آن مشكل است (7).

4- خطرات هروئين براي سلامتي : استفاده هروئين با بروز بيماريهاي جدي و تهديد سلامتي همراه است اين بيماريها شامل :سقط خودبه خودي ،رو هم افتادن ديواره وريدها،عفونت لايه هاو دريچه هاي قلب و حتي مرگ در نتيجه دوز مصرف بالا .گاهي ممكن است پديده هايي(مانند عوارض كاهش دهنده تنفسي ) درنتيجه فقر،وضعيت سلامتي  فرد مصرف كننده را بخطر بياندازد .معتادان تزريقي ممكن است به بيماريهاي عفوني مثل ايدز و هپاتيت مبتلا شوند.در پايان سال   2002 تقريبا  000/000/42  نفر در سراسر جهان به  ايدز مبتلا بوده اند در طول همان سال 000/000/5  عفونت جديد گزارش شده است .

يك سوم افراد مبتلا به ايدز بين 15تا  24سال سن دارند به تدريج تزريق مواد مخدر حالت اپيدميك به خودمي گير ند و 5% موارد انتقال ايدز در اثر تزريق همين مواد است (8).

5- جنايت (بزهكاري): استفاده از هروئين با ارتكاب جنايت در ارتباط است  به اين علت كه واردات و توزيع آن غير قانوني است و بسياري از معتادان جهت به دست آوردن پول براي خريد دارو به دزدي و فحشا گرايش دارند علاوه براين رقابت شديد بين دلالان داروها باعث مرگ افراد تماشاچي بيگناه مي شود (9) .

براي كاهش و حذف استفاده از هروئين نياز به آمارهاي جديد در موردعلت شناسي مصرف هروئين داريم يعني اينكه چه كساني هروئين مصرف مي كنند و به چه دليل ؟AHIMS سيستمي است كه مي تواند چنين خدماتي را فراهم كند اما ايجاد اين سيستم نياز به راههاي ارتباطي و مشاركتي دارد. سپس بايد راههاي عملي و فرمولهاو وسايل و روشهاي مناسب رابراي برنامه ريزي شناسايي كرد .

فهرست مطالب:

مقدمه‌ (بیان‌ مسئله‌، توجیه‌ اهمیت‌ موضوع‌)

دلایل انتخاب موضوع اعتیاد

چرا اعتیاد به هروئین انتخاب شده است

وسعت استفاده

دسترسی آسان

ارزانی

خطرات هروئین برای سلامتی

جنایت (بزهکاری)

تعریف‌ واژه‌ها

تعریف نظری معتاد

تعریف عملیاتی معتاد

تعریف نظری هروئین

هدف کلی

اهداف اختصاص

اعتیاد به  هروئین در شهرستان اصفهان

سؤالات‌ پژوهشی‌ یا فرضیه

نوع مطالعه

جامعه پژوهش(نمونه)

منبع اطلاعاتی

ابزار جمع آوری اطلاعات

روش تحلیل اطلاعات

معیارهای قابل قبول برای ورود

معیارهای قابل قبول برای خروج

روایی و پایایی

مشکلات اجرایی در انجام طرح و روش حل مشکلات

نتایج پژوهش

تشریح مشخصات جامعه مورد پژوهش

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مدیریت تحول و توسعه سازمانی پاورپوینت بررسي تاُثير كاربرد پروتئين هاي اصلاح شده سويا بر حلاليت پروتئين ها، خواص فارينوگرافي دانلود پرسشنامه سیاهه ی رفتاری کودک (CBCL) تحقیق درباره محلول شيميايي تحقیق جوشكاري و برش كاري با ليزر