👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظام هاي اقتصادي

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظام هاي اقتصادي

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 17 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

پرسش هايي درباره فئوداليسم

.1منظور از فئوداليسم چيست؟ زمان و دلايل شکل گيري آن چه بود؟

2.گروه های اجتماعی شکل دهنده فئودالیسم و نوع ارتباط آنها با یکدیگر چگونه بود؟

3.مالکیت فئوالی با مالکیت خصوصی و سایر اشکال مالکیت چه تفاوت هایی داشت؟

4.چرا فئوالیسم افول کرد؟ و چگونه سرمایه داری از دل فئودالیسم زاده شد؟

5.آيا فئوداليسم در ايران تجربه شده است؟ به عبارت دیگر آیا اقتصاد ایران در سده های پیشین مبتنی بر روابط فئودالی بوده است؟

—تعریف فئودالیسم

—واژه فئودالیسم از ریشه فیف fief مشتق شده است. فیف به زميني گفته مي شود که در مقابل تعهد مشخصی در اختیار یک فرد قرار می گیرد یا به وی اقطاع می شود.

—در حال حاضر سه تعبیر از فئودالیسم رواج دارد:

فئودالیسم به عنوان رابطه ای حقوقی: اين رابطه حقوقي روابط لردها، واسال ها و سرف ها را مشخص مي کند.

فئودالیسم به عنوان نوعی سازماندهی سیاسی: که در آن قدرت سياسي به لحاظ جغرافيايي بشدت شکسته مي شود. خدمات نظامي خصوصي است و در برابر امتيازات مختلفي مبادله مي شود.

فئودالیسم به معنای نوعی شيوه توليد: در اين معنا فئوداليسم نوعی نظام فراگير اجتماعي – اقتصادي است که ساختار طبقاتي جامعه در آن پیوسته بازتوليد مي شود.

👇محصولات تصادفی👇

ادبیات نظری و سوابق تحقیق تعاریف و مفاهیم درمان فراشناخت (فصل دوم) بررسی رابطۀ بین تأمین مالی از محل افزایش سرمایه و بازده سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس مقاله توسعه تدريجي مالكيت معنوي تحقیقی در مورد اقرار اصول و مباني پست مدرنيسم