👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت ماشین های کشاورزی (346 اسلاید)

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت ماشین های کشاورزی (346 اسلاید)

پاورپوینت ماشین های کشاورزی (346 اسلاید)

بخشی از متن:

موتور و ماشین

موتور وسیله‌ایست كه بتواند توان یا قدرت تولید نماید. برای انجام این كار، از تبدیل یك نوع انرژی به نوعی دیگر استفاده می‌شود.

موتورهای احتراق داخلی، انرژی حاصل از سوخت‌های فسیلی یعنی بنزین، گازوییل و گاز را به انرژی مكانیكی یعنی حركت میل لنگ تبدیل می‌كند. موتور برقی، از تبدیل انرژی برقی به مكانیكی تولید توان می‌نماید.

 یك موتور به تنهایی نمی‌تواند كاری انجام دهد مگر آنكه توان خود را به وسیله دیگری بدهد تا آن وسیله به انجام كار نایل آید. آن وسیله را ماشین می‌نامیم.

ماشین خودگردان

اگر ماشین و موتور یكجا باشند، آن را ماشین خودگردان می‌نامیم. بعنوان مثال، تراكتور یك ماشین خودگردان است.

تراكتور در حال ایستاده ممكن است پمپ هیدرولیك و یا محور تواندهی  (PTO) را به حركت در آورد. به این سبب است كه تراكتور را ماشین خودگردان می‌نامیم.

كمباین‌های امروزی كه از موتور سر خود حركت می‌گیرند نیز ماشین خودگردان هستند چون نه تنها یك خودرو است كه اندام های داخلی خود همچون كوبنده،  الك‌ها، غربال‌ها و از این قبیل را نیز بكار می‌اندازند.

نیرو

نیرو عامل حركت است .

 آن را معمولاً با حرف F نشان می‌دهند.

واحد آن در سیستم واحدهای بین المللی (SI)، نیوتون (N) است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت درباره هوای پاک ادبیات نظری و پیشینه تحقیق درمان نوروفیدبک (فصل دوم) پاورپوینت فصل هشتم کتاب خانواده درمانی گلدنبرگ نظریه سیستم های خانواده بوون (رویکرد بوون) پاورپوینت بررسی تناسبات طلایی و کاربرد آن مقاله دوران قاعدگی