👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت خاک شناسی مهندسی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت خاک شناسی مهندسی

توضیحات:

فایل پاورپوینت خاک شناسی مهندسی،در حجم 76 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

خاک‌ها مخلوطی از مواد معدنی و آلی هستند که از تجزیه و تخریب سنگ‌ها در نتیجهٔ هوازدگی بوجود می‌آیند که البته نوع و ترکیب خاک‌ها در مناطق مختلف بر حسب شرایط ناحیه فرق می‌کند. مقدار آبی که خاک‌ها می‌توانند بخود جذب کنند، از نظر کشاورزی و همچنین در کارخانه‌های راه‌سازی و ساختمانی دارای اهمیت بسیاری است که البته این مقدار در درجهٔ اول بستگی به اندازه دانه‌های خاک دارد.

هرچه دانه خاک ریزتر باشد، آب بیشتری را به خود جذب می‌کند که این خصوصیت برای کارهای ساختمان‌سازی مناسب نیست. بطور کلی خاک خوب و حد واسط از دانه‌های ریز و درشت تشکیل یافته‌است. تشکیل خاک‌ها به گذشت زمان، مقاومت سنگ اولیه یا سنگ مادر، آب و هوا، فعالیت موجودات زنده و بالاخره توپوگرافی ناحیه‌ای که خاک در آن تشکیل می‌شود بستگی دارد. خاک در اسلام یکی از پاک کننده ها محسوب می شود .

خاک از فرسایش سنگ ایجاد می‌شود. خصوصیات فیزیکی خاک در مرحله نخست تحت تأثیر کانی‌های تشکیل دهنده ذرات خاک و بنابراین تحت تأثیر سنگی قرار دارد که از آن به وجود امده‌است.

فهرست مطالب:

تعریف خاک

لاتریت

اندازه خاک

خاک ریز دانه

خاک رس

خاک درشت دانه

شن

ماسه

عوامل موثر در تشکیل خاک

توپوگرافی محل تشکیل خاک

مواد تشکیل دهنده خاک‌ها

خاک رسی

خاک‌های سیلتی

خاک‌های ماسه‌ای

خاک‌های اسکلتی

طبقه بندی خاک

نیمرخ های خاک

رس

کانی های رس

کائولن

کائولینیت

کائولینیت یا خاک سفال

شیست

ویژگیهای خاک

عوامل موثر در میزان شکل پذیری خاک

این فایل با فرمت پاورپوینت در 76 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD دیوار برشی (5صفحه)

👇محصولات تصادفی👇

مزایای استفاده از پوشش داخلی برای لوله های انتقال نفت و گاز مبانی نظری و پیشینه تحقیق آشنا ساختن با پژوهش پاورپوینت تاریخچه حمام سنتی در معماری اسلامی (77 اسلاید) بررسی و تحقیق-ایمنی و سلامت شغلی کارکنان- در 75صفحه-docx تحقیق محبت و عشق در عرفان